prof. SGH dr hab.

prof. SGH dr hab.
Tomasz Siemiątkowski
Członek Rady Fundacji

Adwokat, doktor nauk ekonomicznych, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierownik Katedry Prawa Gospodarczego). Członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego (w kadencji 2015 – 2019, rozwiązanej w grudniu 2015 r.).
Przebywał w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych: University of Minnesota, Carlson School of Management, University of California – Berkeley, Boalt Hall School of Law oraz Max – Planck – Institut für Ausländisches und Internationales Privatrecht w Hamburgu.
W latach 2013 – 2017 Przewodniczący rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Ponadto członek rady nadzorczej Royal Bank of Scotland Polska S.A. (2016 – 2019). Obecnie przewodniczący Rady Fundacji Energia dla Europy (FEDE) i przewodniczący Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN oraz wiceprzewodniczący rady nadzorczej PGZ S.A. (od 2024 r.).
Autor monografii: Prokura w spółkach prawa handlowego oraz Odpowiedzialność cywilnoprawna w spółkach kapitałowych, współautor i współredaktor czterotomowego komentarza do kodeksu spółek handlowych.
W 2018, 2020, 2021 i 2022 r. lider Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” w dziedzinie „prawo spółek i prawo handlowe”. W roku 2023 lider w dziedzinie „prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia”.