Rozpoczęcie działalności Fundacji Akademickie Centrum Analiz Prawno-Biznesowych

Z satysfakcją informujemy o rozpoczęciu aktywnej działalności przez Fundację Akademickie Centrum Analiz Prawno-Biznesowych, która została ustanowiona przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i adw. prof. dra hab. Macieja Gutowskiego w 2022 r. Naszą dewizą jest „prawo dla gospodarki”, a przedmiotem działalności są m.in.:

• Integracja środowiska naukowego z biznesem. Wspieramy wymianę doświadczeń naukowych i biznesowych m.in. przez organizowanie konferencji naukowych i forów biznesowych. Wiemy, że sukces biznesu w dużej mierze uzależniony jest od zaplecza merytorycznego.
  • Inicjacja i wdrażanie działania na rzecz rozwoju prawa i ekonomii. Współpracujemy z instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i środowiskiem akademickim, aby promować zmiany korzystne dla społeczeństwa.
  • Wsparcie procesu dydaktycznego i edukacyjnego w zakresie wiedzy o prawie i ekonomii. Współpracujemy ze szkołami, uczelniami i innymi instytucjami edukacyjnymi, prowadzimy szkolenia dla przedsiębiorców.
  • Popularyzacja wiedzy o prawie i ekonomii w społeczeństwie. Prowadzimy szkolenia, kampanie edukacyjne i inne działania, aby zwiększać świadomość społeczną na temat tych dziedzinach.
  • Dbałość o wysokie standardy tworzenia i stosowania prawa w Rzeczypospolitej Polskiej. Monitorujemy prawodawstwo, szukamy skutecznych rozwiązań prawnych, dążymy do tego, aby ułatwiać prowadzenie biznesu w Polsce.
  • Działalność publikacyjna i wydawnicza. Wydajemy książki, artykuły oraz inne materiały edukacyjno-szkoleniowe wspierające przedsiębiorców.

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz przedmiotu działalności Fundacji, osoby i podmioty zainteresowane nawiązaniem współpracy zapraszamy do kontaktu mailowy na adres: prawodlagospodarki@amu.edu.pl.
Zachęcamy także do śledzenia naszej aktywności w mediach społecznościowych: Instagram, LinkedIn oraz Facebook.